Ledge 50 Lightbox
Description
With a frame depth of 50mm, Flux 50 lightboxes can be built to accept both magnetised and slide-in graphics that are printed onto panels of opal acrylic.
Specifications
| Frame | |
| Depth | 50mm |
| Min Size | 350x350mm |
| Max Size | 1500x1000mm |
| Applications | |
| Free Standing | N/A |
| Wall Mounted | Yes |
| Ceiling Hung | Yes |
| Column Wrap | N/A |
| Graphic | |
| Single Sided | N/A |
| Double Sided | Yes |
| PSU | |
| Internal | N/A |
| External | Yes |
| Lighting Technology | |
| Flexible LED Tape | N/A |
| LGP | Yes |
| PCB | N/A |
| Voltage | |
| 12v | Yes |
| 24v | Yes |
| Compatible Systems | |
| Kinetik | N/A |
| Magnetik | N/A |
- Availability: Enquire about lead time
from
£0.00