Ledge 46 Lightbox
Description
Ledge 46 is single-sided LED Lightbox, designed to be wall-mounted, surrounding columns or wrapping around corners.
Ledge 46 utilises our latest LED optic technology, which distorts the light beam to ensure even, high output, illumination.
Specifications
| Frame | |
| Depth | 46mm |
| Min Size | 350x350mm |
| Max Size | 3000x3000mm |
| Applications | |
| Free Standing | N/A |
| Wall Mounted | Yes |
| Ceiling Hung | Optional |
| Column Wrap | Yes |
| Graphic | |
| Single Sided | Yes |
| Double Sided | N/A |
| PSU | |
| Internal | N/A |
| External | Yes |
| Lighting Technology | |
| Flexible LED Tape | Yes |
| LGP | N/A |
| PCB | Yes |
| Voltage | |
| 12v | Yes |
| 24v | Yes |
| Compatible Systems | |
| Kinetik | N/A |
| Magnetik | N/A |
- Availability: Enquire about lead time
from
£0.00